Аерация или с други думи измиването на улиците спасява асфалта от деформация

В особено горещите летни дни, при температура на въздуха от +25 ° C и повече, въздухът се проветрява. Пръскачките изпращат водни струи нагоре, охлаждайки не само пътното платно, но и въздуха, който се загрява от асфалта. Благодарение на редовното поливане и аерация е възможно да се намали нивото на пластична деформация на пътната настилка в горещината, тъй като под въздействието на слънчева светлина и в условия на натоварен градски трафик асфалтът е по-податлив на него.

Аерация или с други думи измиването на улиците спасява асфалта от деформация

Откъде идва мръсотията по улиците през пролетта? Противно на общоприетото схващане, пясъкът, поръсен по улиците през зимата, не е основната причина. 80% от пясъка, който се използва за борба с леда, се отстранява заедно със снега и ледените чипове. Преди 5-10 години пътниците използваха до 120 хиляди тона сол и изсипваха много по-малко пясък, но проблемът с пролетния прах беше още по-спешен.

През лятото пътниците ежедневно почистват и измиват градските улици. Това се случва през нощта, повечето жители спят по това време – и отбелязват чистотата и свежестта само сутрин. Ежедневно по пътищата на един голям град преминават над 1 милион коли, сажди от автомобили, частици гуми, износени по асфалта, мръсотия, излитаща от дъното и т.н., се натрупват в зоната на коритото. През зимата по очевидни причини улиците в северните градове не се мият. През студения сезон смес от сажди, петролни продукти, пясък и кал буквално се споява в порите на асфалта.

Как се намалява количеството мръсотия? По време на активно пролетно почистване се изнасят средно 1-1,5 хиляди тона почистване от пътищата на ден.

Миене на улици по време на дъжд

Това е принципна позиция. Всяка домакиня знае, че за да изперете добре дрехите, трябва да ги накиснете. Когато вали, дъждът омекотява мръсотията. И когато колата тръгне и измие под налягане, шансовете мръсотията да се премахне и измие са много по-големи. Можете да опитате, да вземете маркуч, да излеете суха кал – тя просто ще се изплъзне. Когато вали, е точният момент да се измият улиците на града.

В същото време, специалистите отбелязат, че когато вали, шампоанът се използва по-рядко за измиване на улиците, тъй като външните табели работят. Когато няма дъжд, оборудването работи на две смени. 400 броя оборудване и около хиляда работници излизат да почистват улиците всеки ден.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *